Historie

Říčanský pohár je již velmi tradiční zimní taneční soutěž. Prvních 39 ročníků se vždy konalo v sále říčanského kulturního domu a hlavním pořadatelem bylo Měks U Labutě, dnes KC Labuť. Organizátorem pak byl místní taneční klub. Nejprve taneční kroužek Říčany, poté TK Říčany, Allegro Říčany a od roku 2003 pokračovatel Fuego Říčany.  Původně byly soutěžní kategorie pouze pro dospělé a to třídy D a C. Později přibyla kat. dospělí B, následně jsme přidali juniorské kategorie.
Bohužel velikost sálu KC více kategorií nedovolovala... To se změnilo na jubilejním 40. ročníku, kde byla celá akce přesunuta do zrekontruované Sportovní haly.

Střípky z historie Říčanského poháru

 •  První ročník říčanské soutěže proběhl v roce 1977, tehdy ještě pod názvem "Okresní taneční soutěž" v porotě byl např. pan Zdeněk Landsfeld :-)

 • Na 11. ročníku v roce 1987 vyhrál kategorii D-STT Marcel Gebert, byl první ze 47 tanečních párů.
 • V roce 1998 tančilo kategorii  Dospělí D-LAT uctyhodných 46 tanečních párů !
 • V roce 1999 měl domácí klub Allegro Říčany double ve třídě Dospělí  C LAT - 1. místo  získal Jaroslav Růžička s Karolínou Adamusovou, 2. místo pak Honza Beránek s Bárou Jakešovou.

 • V neděli 20. února 2011 - proběhl 34. ročník s účastní 256 tanečních párů, což bylo poprvé přes 250 párů.

 • V roce 2012 - 35.ročník - tančilo 243 párů z toho "domácích" 8 párů, Zbýňa s Kamčou si vytančili bronz v kategorii D-STT, Petr a Petra stříbro v Hobby STT a Josef s Evičkou taktéž stříbro, ovšem v kategroii D-LAT.

 • V roce 2013 - 36. ročník - tančilo xxx párů. Naše páry si opět vedli výborně : Jáchym a Kristý vyhráli kategorii Hobby-Latina (1. z 12 párů), Lukáš s Kamčou pak vytančili 3. místo v D LAT (z 18.párů). Ve standardu C mezi 29 páry měl Petr s Barčou pekné 4. misto, latinu C pak s přehledem vyhrál Josef s Evičkou z uctyhodných 31 párů !!

 • Říčanský pohár 2015 - 38.ročníku taneční soutěže : Tančilo 236 tanečních párů v 17 kategoriích a kromě párů z Čech také z Moravy, Slovenska a Polska !! Domácí první místa: Dospělí-D-STT (počet párů: 18) Vimberg Vladimír & Pšeničková Radka , Dospělí-D-LAT (počet párů: 26) Barták Michal & Chládková Jana - Fuego Říčany (CZ), Hobby-Dospělí-STT (počet párů: 13) Pánek Petr & Pánková Zdeňka, Hobby-Senioři-STT (počet párů: 10) Pánek Petr & Pánková Zdeňka.

 • V únoru roku 2016 na 39. ročníku Říčanského poháru tančilo již 273 párů .. přihlašování  ČSTS muselo vypnout o den dříve.
 • V roce 2017 byl jubilejní 40. ročník poprvé jako dvoudenní soutěž ve sportovní hale společně s galavečerem, tento rok tančilo 553 tanečních párů a za víkend halou prošlo přes 2000 lidi.

 • 41. ročník  byl poprvé včetně ProAm soutěže a bylo zde již 707 tanečních párů ze 4 států.
 • 42. ročník tančilo 797 tanečních párů - "doma"  zůstalo 10 poháru včetně 1. místa na historicky první Supertaneční lize Senioru - Honza a Pája vyhráli Říčanský pohár již po třetí za sebou (a vždy v kategotii Taneční liga seniorů 1 latina). Poprvé byla také částečně mezinárodní porota, složená kromě čechů (a moraváků) ze zástupců Polska a Slovenska
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení